Satakunnan derby 14.11.2020
Kauden toinen Satakunnan derby pelataan 14.11.2020 Äijänsuolla. Tämä on varmuudella ensimmäinen matka, sillä Raumalle mennään oli lähtijöitä sitten 5 tai 55. Matka on siis varmistunut, kunhan ottelu pelataan. Pataljoonalla paikat tutusti B-päädyn seisomakatsomosta, johon yksityishenkilöille ei lippuja myydä, joten vain matkalle lähtemällä pääset mukaan kannattajakatsomoon.
Hinta jäseniltä 28€ ja ei-jäseniltä 35€. Hinta viime vuosia korkeampi, sillä järjestävä taho repii kannattajan selkänahasta 19€/per lippu. Bussimatkan hintaa emme ole nostaneet.
Lähtö vanhalta linja-autoasemalta klo. 17:00. Tulethan vain terveenä matkalle. Kasvomaskin käyttöä suosittelemme vahvasti.
Lisäksi tiedoksi, että Pataljoonan hallitus on linjannut, että vallitsevasta tautitilanteesta johtuen tämän vuoden puolella teemme kannattajamatkoja vain Raumalle. Siksikin kannattaa tämä tilaisuus käyttää.
Ilmoittautumiset: pataljoona.fi/kannattajamatkat
- 29.8.2023 Pataljoonan ja Karhunkämmenen yhteistyö »
- 11.8.2023 HIFK - Ässät 7.-8.10.2023 »
- 18.6.2023 Pataljoonan hallitus kaudelle 2023-2024 valittu! »